×

Prezent dla świeżo upieczonych rodziców


Kiedy wybieramy się w odwiedziny do znajomych, którym właśnie urodziło się dziecko, wcześniej idziemy do sklepu po prezent dla maluszka i świeżo upieczonych rodziców. Żeby nie kupować pierwszej lepszej rzeczy, dedykowanej przed sprzedawców niemowlętom, zostawiam Wam małą ściągawkę z praktycznymi i pięknymi akcesoriami, które nie tylko zachwycą, ale przede wszystkim
uprzyjemnią rodzicom pierwsze chwile z dzieckiem.
Kocyk
Z pewnością jest jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów i niewątpliwie młodzi rodzice, jeszcze przed narodzinami swojego dziecka w taki się zaopatrzą. Ale kocyków nigdy za wiele. Ja sama miałam ich przynajmniej kilka i każdy wykorzystywany - w domu, na spacerze, w samochodzie, u dziadków. Poza tym kocyk nie będzie prezentem na kilka pierwszych miesięcy życia maluszka, ale przyda się przez kilka lat. My sami do dziś korzystamy z pierwszych kocyków Julcia.
Duży wybór przepięknych kocyków znajdziecie TUTAJ.

Pieluszki, otulacze
Podobnie jak kocyki - pieluszki przydają się zawsze i wszędzie. Bez względu na to czy podarujemy w prezencie pieluszki flanelowe, muślinowe czy bambusowe, możemy mieć pewność, że nie zostaną one odłożone w kąt. Mogą pełnić rolę kocyka w ciepły dzień, mogą chronić przed wiatrem i przed słońcem, mogą być przyjemnym otulaczem, prześcieradłem i tradycyjną pieluszką wielorazową.
Pieluchy organiczne, bambusowe, flanelowe, muślinowe, muślinowo-bambusowe znajdziecie TUTAJ. 


Ręczniczek
Trzecia pozycja z tych uniwersalnych i niezbędnych. Nawet jeśli rodzice już mają dwa czy trzy ręczniczki dla maluszka, to z pewnością ucieszą się z dodatkowego. Dzieci kąpiemy codziennie i codziennie wycieramy, a ręczniki się zużywają. I podobnie jak kocyki czy pieluchy są to akcesoria nie tylko dla niemowląt, ale również kilkulatków - dlatego warto wybrać ręczniczek w większym rozmiarze. Ja jeszcze w zeszłym roku zabierałam na plażę jeden z pierwszych ręczniczków Julcia z kapturkiem.
Ręczniczki dla maluszków  i kilkulatków znajdziecie TUTAJ.

Zabawki
Może w pierwszych dniach życia maluszka zabawki nie są tak istotne, to z pewnością przyjdzie dzień kiedy rodzice zaczną kupować maskotki, przytulanki i gryzaki. Przytulanki odgrywają ogromną rolę w rozwoju emocjonalnym dziecka, a jeśli jeszcze posiadają dodatkowe funkcje, to z pewnością zachwycą nie tylko maluszki, ale też ich rodziców. Takimi zabawkami są np. Szumiący Miś Whisbear, Przytulanka z bijącym sercem, Przytulanka z termoforem czy Przytulanka - projektor. Dzieci bardzo lubią też maskotki z najróżniejszymi metkami, tasiemkami, elementami szeleszczącymi, o odmiennych teksturach czy z dołączonymi gryzakami. Wybór zabawek zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych jest ogromny, dlatego warto wcześniej przyjrzeć im się bliżej :)
Piękne, funkcjonalne i co najważniejsze bezpieczne dla maluszka zabawki znajdziecie TUTAJ.  


Karuzela
Pamiętam kiedy urodziły się moje siostry i rodzice zawiesili przy ich łóżeczku plastikową karuzelkę. Uwielbiałam melodię, która z niej płynęła  i do dziś kojarzy mi się z cudownym, beztroskim dzieciństwem. Bardzo się cieszyłam kiedy udało mi się znaleźć dla Julcia zabawkę do łóżeczka z tą samą melodią  i jak się okazało, nadal jest bardzo popularna w tego rodzaju gadżetach :) Tylko teraz wybór karuzelek jest znacznie większy  - różnią się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim jakością wykonania, motywami i materiałami z jakich powstały. 
Kolorowe karuzele dostępne są TUTAJ.


Książka
Książki są prezentem, którym obdarowujemy się w Święta Bożego Narodzenia, w urodziny czy imieniny. Dlaczego więc, nie miałyby być upominkiem dla świeżo upieczonych rodziców? :) Wybór książek związanych z rodzicielstwem, macierzyństwem, wychowaniem, rozwojem czy żywieniem niemowląt jest ogromny i mamy ogromną szansę znaleźć tytuł, który zainteresuje nie jedną mamę i tatę. 
Książki dla rodziców znajdziecie TUTAJWpis powstał przy współpracy ze sklepem Ekomaluch.pl

1 komentarz:

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger