×

20 propozycji na tematyczny pokój dla chłopca


Kiedy dziecko wyrasta z łóżeczka niemowlęcego, kiedy przewijak jest już niepotrzebny i kiedy zamiast kilku pluszaków na komodzie mamy pudła pełne zabawek, trzeba pomyśleć o nowym urządzeniu małego wnętrza.
Możemy planować, szukać inspiracji, kierować się metodą Montessori czy pedagogiką waldorfską, ale bardzo ważne zdanie w temacie urządzania pokoju powinno mieć też dziecko. Naszym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo w pokoju, o stworzenie odpowiednich warunków do odpoczynku, do nauki i do zabawy. Na charakter, kolorystykę czy motyw przewodni wnętrza powinien mieć wpływ już sam jego właściciel - to on będzie spędzał w nim najwięcej czasu i to on ma się czuć dobrze w swojej małej przestrzeni.

Zostawiam Wam kilka pomysłów, które pomogą zaaranżować pokoik chłopca według jego zainteresowań. Jest 20 różnych motywów - z pewnością nie trafiłam w preferencje każdego chłopca, ale myślę, że każdy może coś tu podpatrzeć. 
Pamiętajcie, że wiele rzeczy, dekoracji, mebelków możemy wykonać sami albo z pomocą dzieci - ich kreatywność nie zna granic :)


Dinozaury

Samoloty

Ocean

Zamek rycerski

Las

Batman

Hulk

Football

Star Wars

Straż Pożarna

Policja

Mapa świata-pokój małego podróżnika

Kosmos

Dżungla

Wioska Indiańska

Super Mario

Pokój muzyka

Klocki Lego

Pokój małego budowniczego

Pokój miłośnika kolei

Już niedługo pokażę Wam propozycje dla dziewczynek :)

12 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe inspiracje :) W przypadku pokoju dla chłopca najbardziej podoba mi się połączenie szarości i błękitu, chociaż i te "leśne" inspiracje wpisały się w mój gust :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne inspiracje. Już mam kilka pomysłów na pokój synka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne są te propozycje pokoi, uwielbiam przeglądać takie inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Rany! Cudne pomysły. Mnie się dinozaury, marynarski, z mapą świata i samoloty najbardziej podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas mapa świata by jeszcze przeszła, ale tak to bardzo fajne propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie "kłopoty" z wyborem jeszcze daleko przede mną, ale niewątpliwie będzie jakiś lotniczy akcent. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że moglibyśmy znaleźć jeszcze nie jeden motyw, ale już jest w czym wybierać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak bym musiała kilka z nich połączyć ze sobą:) syn ma -zmienne zainteresowania:) tak że Batman mieszkalby wśród dinozaurów na statku;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne inspiracje :) Tylko gdzie te niektóre rzeczy kupić... Macie Państwo jakieś ulubione sklepy tematyczne z dużym wyborem asortymentu kosmosu, batmana czy straży?

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne inspiracje :) Tylko gdzie te niektóre rzeczy kupić... Macie Państwo jakieś ulubione sklepy tematyczne z dużym wyborem asortymentu kosmosu, batmana czy straży?

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne inspiracje. Moja córka w lecie przeniosła się do swojego pokoju, miał być z motywem kotów, ale ciągle brak czasu na wykończenie dodatków.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Dziecięce Inspiracje , Blogger